FAQ

Poznaj najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące współpracy ze mną.

W jaki sposób możemy nawiązać współpracę?

Po prostu napisz do mnie maila na adres kontakt@creativemess.pl lub opisz dokładnie propozycję współpracy używając formularza kontaktowego w zakładce kontakt. Pamiętaj, by podać jak najwięcej detali do wyceny Twojego projektu. Odpowiem możliwie najszybciej.

Preferuję zdalny charakter współpracy. Dzięki temu możemy współpracować nawet wtedy, gdy przebywamy w innych miastach. Kontakt mailowy pozwala zaoszczędzić czas i daje możliwość powrotu do wszystkich ustaleń w dowolnej chwili. Dzięki temu nic nie zostanie pominięte. Na kontakt osobisty decyduję się tylko wtedy, gdy projekt będzie zbyt wymagający, by dało się go przedstawić mailowo.

Współpracę możemy zawrzeć podpisując umowę o dzieło lub umowę online za pośrednictwem firmy useme.eu. Gdy się do mnie zgłosisz wybierzemy dogodną dla obu stron formę. W przyszłości przewiduję możliwość współpracy bezpośrednio z moją firmą, bez firmy pośredniczącej.

Dlaczego warto zamówić grafikę lub stronę www?

Kiedy planujesz swoją własną firmę lub kampanię Internetową, w natłoku przygotowań i codziennych prac zaczyna brakować czasu na dopracowanie wiele szczegółów. Czasem masz też prawo po prostu nie wiedzieć, jak się za to zabrać. Warto wtedy delegować część zadań do specjalisty. Skontaktuj się ze mną. Chętnie wykonam je za Ciebie i odciążę z nadmiarze prac! Przygotuję stronę Internetową, landing page, grafiki na social media, logotypy i wiele, wiele innych grafik użytkowych, nie tylko na potrzeby Internetu, ale również druku. A wszystko to z dbałością o wysoką jakość i idealnie dopasowane do stylu Twojej marki.

Skąd pewność, że zamówiona grafika lub strona www sprosta Twoim oczekiwaniom?

Przed przystąpieniem do prac zapytam Cię o wiele szczegółów (jeśli jeszcze ich nie podałeś/aś). Zebranie briefu to dla mnie podstawa, więc będę wdzięczna za poświęcenie tej chwili na wyczerpujące odpowiedzi. Dzięki temu poznam Twoją markę, styl, założenia projektowe i poznam Twój własny gust oraz preferencje i łatwiej jest będzie mi przygotować projekt dopasowany idealnie do Ciebie.

A co jeśli jakiś element projektu mi się jednak nie spodoba?

Jeśli pomimo ustaleń jakiś element projektu Ci się nie spodobał, poinformuj mnie o tym przed zatwierdzeniem projektu. Przy każdym zamówieniu masz prawo do trzech bezpłatnych poprawek, bo zależy mi na tym, byś czuł/czuła się zadowolona/ny z projektu.

Dlaczego nie mogę znaleźć na stronie cennika?

Nie zamieszczam na stronie cennika z kilku powodów. Pierwszym z nich jest konkurencja, a mi nie zależy na konkurowaniu z innymi firmami. Drugi powód to dbałość o indywidualne dopasowanie projektów i kontakt z klientem. Jeśli chcesz nawiązać współpracę, napisz do mnie. Przedstaw co chcesz bym dla Ciebie wykonała, a ja zapoznam się ze wszystkimi detalami i przygotuję wycenę adekwatną do danego projektu.

Jak przebiega proces projektowania?

Proces projektowania jest następujący:

  1. Wysyłasz do mnie swoje zapytanie lub ofertę.
  2. Zbieram od Ciebie założenia projektowe i przygotowuję brief.
  3. Przygotowuję wycenę.
  4. Ustalamy terminy prac.
  5. Jeśli dojdziemy do porozumienia podpisujemy umowę.
  6. Masz 7 dni na przesłanie wszystkich potrzebnych materiałów (teksty, zdjęcia, etc.) i zapłatę ewentualnej zaliczki, jeśli została wskazana w umowie.
  7. Przystępuję do prac projektowych.
  8. Gdy skończę, informuję Cię o tym i przesyłam podgląd.
  9. Na tym etapie możesz od razu zaakceptować projekt, jeśli spełnia wszystkie Twoje oczekiwania, albo wskazać 3 darmowe poprawki w terminie do 14 dni. Przekroczenie tego terminu może skutkować zaakceptowaniem obecnego stanu projektu. Pamiętaj, że po Tobie czekają kolejna osoby i też nie chciałyby czekać 😉
  10. Rozliczenie projektu.
Co zrobić jeśli pula 3 poprawek została wykorzystana?

Czasem, pomimo ustaleń i poprawek, zdarza się, że chcesz wprowadzić nowe zmiany. Wciąż możesz je u mnie zamówić. Wystarczy mnie o tym powiadomić, a ustalimy dogodny termin. Pamiętaj jednak, że każda kolejna poprawka jest płatna 50zł za godzinę mojej pracy i może wymagać podpisania aneksu do umowy.

Za poprawkę nie możemy rozumieć całkowitego przerobienia projektu od zera. Jeśli całkowicie zmieniłeś/aś swój zamysł, nie masz sprecyzowanych oczekiwań, musisz wtedy niestety zamówić nowy projekt.

Czy mogę sprzedawać i dowolnie modyfikować projekt po jego otrzymaniu?

Nie. Sprzedawanie lub modyfikowanie projektu bez mojej zgody grozi odpowiedzialnością karną. Projekt może być wykorzystywany wyłącznie z jego przeznaczeniem. Jeśli chcesz zmieniać projekt lub na nim zarabiać, musisz podpisać ze mną umowę o przekazanie praw majątkowych do projektu. Może się to wiązać z dodatkową opłatą.

Czy mogę liczyć na pomoc w doborze drukarni, serwera lub innych podwykonawców?

Oczywiście. Chętnie pomogę w doborze odpowiedniej firmy, której produkty sama testowałam. Możesz liczyć na moją pomoc podczas współpracy.

Czy mój projekt może zostać opublikowany w portfolio?

Tak. Każdy z projektów może zostać opublikowany w portfolio, jeśli postanowię go wybrać. Nawet po sprzedaniu praw majątkowych do projektu, pamiętaj, że wciąż pozostaję autorem. Prawa autorskie są niezbywalne. Jeśli chcesz zastrzec publikację, powiadom mnie o tym przed podpisaniem umowy, przygotuję stosowny zapis.

Czy mogę liczyć na administrowanie moją stroną po jej publikacji?

Tak. Możemy nawiązać współpracę polegającą na świadczeniu opieki nad stroną. Poinformuj mnie o tym, a przygotuję wycenę.

Czy mogę liczyć na gwarancję zamówionego projektu?

Gwarancja dotyczy tylko stron Internetowych przygotowanych przeze mnie od podstaw i jest udzielana przez okres 6 miesięcy, jeśli użytkownik nie próbował dokonywać zmian na własną rękę.

Jeśli elementy strony (np. szablon) zostały zakupione na licencji innej firmy, wtedy support prowadzi ta firma, w której zostały one zakupione (zwykle przez okres 3-6 miesięcy). Pamiętaj, że wciąż możesz nawiązać ze mną współpracę na administrowanie stroną.

Czy istnieje możliwość zakupienia projektów w bankach zdjęć lub stronach udostępniających grafikę na licencji?

Nie. Aktualnie nie ma możliwości zakupienia moich projektów na masową skalę. Wykonuję je wyłącznie na indywidualne zamówienie. Być może w przyszłości pojawi się taka możliwość. Póki co zapraszam po kilka darmowych grafik do pobrania na moim blogu.