Zdjęcia to szczególna i niezwykle sentymentalna pamiątka na lata – z narodzin dziecka, imprez okolicznościowych oraz wielu innych. Najwięcej duszy mają według mnie, te które zostają przeniesione na papier. Aby się nie niszczyły i przetrwały jak najdłużej, zasługują na wyjątkową oprawę, dlatego chciałabym Wam pokazać, jak przygotowuję swoje drewniane pudełka na zdjęcia. 

 

Jak to robią inni

Fotografowie oddają klientom swoje zdjęcia w przeróżnej formie. Cyfrowej, wysyłanej przez Internetową chmurę. Na DVD, wysyłanym standardową przesyłką pocztową. Standardowo na papierze fotograficznym lub drukowane na domowej drukarce. W formie obrazów, albumów, fotozeszytów lub fotoksiążek. Każda z tych form jest dobra, niejednokrotnie przeze mnie stosowana, żadnej niczego nie ujmuję. Każda nadaje się na inną okazję.

 

Jak oddaję swoje zdjęcia?

Pomyślałam sobie, że potrzebuję czegoś nowego, czegoś, co wyróżni moje zdjęcia. Nie będzie standardowe, oklepane. Tylko wyrafinowane, podkreślające wyjątkowość danej sesji. Szczególnie jeśli jest tego warta i zdecydowanie uszlachetni to jej wartość. Zakupiłam zatem materiał jutowy (lniany również będzie dobry), sznurek jutowy, wełnę drewnianą (takie wiórki jakie często pojawiają się w opakowaniach dla butelek dobrej jakości wina), miniaturowe, drewniane serduszka malowane na biało i postanowiłam wykonać coś własnego.

 

Drewniane pudełka

Najważniejszym elementem jest jednak nie zawartość dodatkowa, tylko samo opakowanie. W tym celu zakupiłam dwa rodzaje pudełek grawerowanych, na których mogę zamieścić logo swojego portfolio, albo napis wybrany przez klienta. Usługa nie jest droga, ale całkowicie wyjątkowa. Wymaga jedynie przygotowania odpowiedniego projektu na wymiar opakowania. Czym jednak różnią się owe pudełka, że wybrałam dwa rodzaje? Pierwsza opcja pozwala na zamieszczenie samych zdjęć i otwiera się po prostu do góry na małych zawiasikach, a druga pozwaka na zapakowanie zdjęć wraz z personalizowanym pendrivem i posiada odsuwaną klapkę. Grawer na pendrive jest darmowy, mogę zamieścić adres firmy lub inicjały kupujących i jest dość pojemny, bo ma aż 16GB a cena to zaledwie 37zł + VAT. Pudełka możemy wykonać samodzielnie, jeśli mamy trochę zdolności i dobrej jakości materiał lub po prostu zakupić je gotowe.

Drewniane pudełka

Drewniane pudełka

 

Jak pakuję zdjęcia?

Zdjęcia w pudełka pakuje się bardzo prosto. Ucinam materiał na wymiar zdjęć (pozostawiając drugie tyle szerokości zdjęcia, aby ładnie się owinął), zawiązuję sznurkiem i dowiązuję białe serduszko. Jeśli poniesie nas fantazja, można dodać również inne drobne elementy, jak gwiazdki anyżu, które dostaniemy w dziale z przyprawami/dodatkami kuchennymi do ciast, czy jakieś drobne przypinki. Ja jednak lubię minimalizm i dodałam tylko swoje wizytówki 😉

Więcej zdjęć pudełek znajdziecie na Fanpage mojego portfolio, czyli TUTAJ.